Akciğer ve Metal Elementi

Akciğer solunum organıdır, evrenle aramızdaki yakın bağı sürdür­memizi sağlar. Soluk aldığımızda, evrenin bedenini içimize alırız, so­luk verdiğimizde de kendimizden bir parçayı evrene geri veririz. Soluk bu marnik enerji alışverişinin bir metaforudur. Almayı ve vermeyi, gelgiti, erkeği ve dişiyi temsil eder. Sadece soluğun dinamiklerini göz­lemleyerek, yin ile yang dengesine ve evrenin içindeki yaşam kuvveti enerjisinin sürekli akışı ve alışverişine tanıklık edebiliriz.

Erkek ve kadın ilişkileri, görünür bütün karşıtîârâa uyum ve denge yaratan bu ev­rensel alışverişin bir parçasıdır.
Solunum örüntüleri daima kendimizi nasıl hissettiğimizi yansıtır. Cinsel olarak uyarıldığımızda, soluklarımız derin ve dolu dolu olur, enerjiyi bütün bedene pompalar.

Akciğer enerjisi zayıfsa ya da tıkanmışsa, uyarılmış ve heyecanlanmış hissetmek zor olur. Akciğerin ne­gatif enerjisi depresyondur. Depresyon iktidarsızlığın ve düşük cinsel enerjinin en büyük nedenlerinden biridir. Diğer yandan, enerji akci­ğerde aktığında, bir cesaret ve kendini ifade etme duygusu yaşarız. Akciğerdeki pozitif enerji hayatı solumanızı, onu yaşamanızı sağlar. Cinsel olarak uyarılmış hissetmek için, bütün bedenin canlı ve ener­jiyle dolu olması gerekir. Sağlıklı ve enerjiyle dolu olduğunda akciğer bunu yapar.

Akciğer Noktalarına Masaj Yapın

Yumruğunuz gevşek bir halde göğsünüze hafifçe vurarak akciğeri­nizi uyarın ve açın. Bu vuruşlar göğüs kafesini açar ve diyaframı gev­şetir. Akciğer noktalarını harekete geçirmek ve akciğer meridyenini uyarmak için köprücük kemiğinizin hemen altına hafifçe vurun. Her iki elinizle en az bir dakika boyunca göğsünüze vurmaya devam edin. Gö­ğüs bölgenizde bir karıncalanma olduğunu hissedeceksiniz. İki-üç uzun, derin soluk alın. Akciğerinizin açıldığını ve enerjiyle dolduğunu hissedin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ