Bebek – Çocuk Güvenliği

Eğer bir bebeğiniz varsa, evinizi çocukların zarar görmeyeceği şekilde düzenleyin. Merdiven giriş­lerine kapı taktırın, tüm prizleri plastik kapaklarla kapatın ve dolap ve pencerelere güvenlik kilitleri taktırın. Düşmelerin önüne geçmek için, pencerelerin önüne pencereye ulaşmayı engelleyecek setler koyun (perdeler düşmeleri engelleyemez) veya pencereleri kapalı ve kilitli tutun.

İçindeki su ne kadar sığ olur­sa olsun, asla bir çocuğu küvette veya su havuzunda tek başına bırakmayın. Eğer evinizde silah bulunduruyorsanız, içlerini boşal­tıp kilitli bir dolapta saklayın ve anahtarını da çocukların erişeme­yeceği bir yerde tutun.

30 veya daha az kiloda olan çocukların, aracın arka koltuğuna yerleştirilen, uygun boyutta ve emniyet kemeri ile güvenli hale ge­tirilmiş bir araba koltuğuna oturtulmaları gerekir. 10 kilodan az olan bebeklerin ise, yine aracın arka koltuğuna, aracın arka tarafına ba­kacak şekilde yerleştirilmiş bebek koltuğuna oturtulmaları gerekir.

Oyun halindeki çocukların izlenmesi gerekir. Eğer bir yüzme havuzunuz varsa, havuzun etrafına, kapısı olan bir çit çekin ve kapısını kilitli tutun. Çocuklarınıza yüzmeyi öğretin ve iyi yüzebiliyor olsalar dahi, onları asla yalnız bırakmayın.

gv

Bisikletlerin iyi çalışıyor du­rumda olduklarından emin olun. Bisiklet veya motosiklet kullanıyorken, kayak yapıyorken, kaykaya biniyorken veya paten kayıyorken sizin ve çocuğunuzun, baş bölgesindeki yaralanmaları büyük ölçüde azaltan  kask, dirsek, bilek ve diz bantları takmanız şarttır.

Bu tür aktivitelere katıldığında, çocuğunuzun kuralları bildiğinden ve onlara uyduğundan ve gerekli olan tüm ekipmanları kullandığından emin olun. Siz iyi bir örnek olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ