Dalak ve Toprak Elementi

Dalak toprak elementiyle, denge ve açıklık erdemleriyle ilişki­lidir. Dalakla ilişkili negatif duygular kaygı ve huzursuzluktur. Toprak elementi dengesiz olduğunda, bedenin his dünyasının bağ­ları kopar, bu da kişinin duyarlılık hissetmesini zorlaştırır. Örne­ğin, dalağın enerjisi tıkandığında, bu zihnin aşırı aktif olmasına yol açar. Zihindeki aşırı aktiftik kaygı ve huzursuzluğa neden ol­duğu bir sorundur. Başınızda aşırı enerji olduğunda, bedeninizle bağ kurmanız fazlasıyla zor olur.

Enerji toprak elementinde akıyorken, merkezimizi ve bütün ha­yatla bağlarımızı hissedebiliriz. Kendimizle bağ kurduğumuzda, başkalarıyla da hem cinsel hem de duygusal olarak bağ kurabiliriz.

Karın Bölgenize Masaj Yapın

Dairesel yumuşak bir hareketle, soldan sağa doğru, sindirim sis­teminin işlediği yönde ovarak karın bölgenize masaj yapın. Karın bedenin merkezidir. Karın bölgesi enerjiyle dolu olduğunda, beden de enerjiyle dolu olur.  Ellerinizle karın bölgenizde en az otuz altı kez daire çizerek devam edin. Parmak uçlarınızla herhangi bir gerginlik ya da tıkanıklık olup olmadığını hissetmeye çalışın. Karın bölgenizde çalışın ve gerginliğin yok olduğunu his­sedin. Karnınızın her tarafına soluk alıp alamadığınıza bakın. Unut­mayın, organlar cinsel merkeze enerji sağlarlar. Karın bölgesinde­ki enerji eksiksiz olduğunda, cinsel merkez dengeli ve uyumlu olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ