Dişler

Eski Taocu hekimlere göre, yaşlanma süreci böbreklerin ve cinsel organların enerjisinde düşüşle başlar; bu düşüş ken­disini görme gücünde azalma, dişlerin dökülmesi, dişetlerinin çekilmesi, belkemiğinin sertliği, son olarak da cinsel potansi­yelde azalmayla gösterir.

Kesici dişlerin ya da Çin tıbbında “frontal kemiklerin” böbreklerle ilişkili olduğuna inanılır. Böbrekler cinsel gücü­müz ya da sağlamlılığımızdan sorumlu olduğuna göre, kesici dişler kişinin cinsel potansiyelinin göstergeleri demektir. Mide meridyeni de üst kesicidişlerde yansıma bulur. Bu önemlidir, çünkü mide ve dalağa birlikte, bütün organların ve nihayetinde bedenin beslendiği bir “besin okyanusu” denir.

disler1

Kesicidişler, köpekdişleri ve azıdişleri seksolojik bir bakış açısından gözlemlenebilecektir. Bu dişlerin büyüklüğü kişi­nin cinsel potansiyeline karar vermede önemlidir.

1. Dişleri büyük olan bir kişinin saçları ya da vücut kılla­rı oldukça gür olur. Bu kişi tutkulu ve cinsel bakımdan atılgan olacaktır.

2. Dişleri küçük, düzgün olan bir kadının cinsel organları da güçlü, düzgün olacak ve o kadın partnerine karşı cinsel bakımdan oldukça cömert olacaktır.

3. Dişleri düzgün bir adamın genellikle böbrekleri, buna bağlı olarak da cinsel gücü sağlam olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ