Dudaklar

Bazı erkekler için, bir kadının dudakları onun en çekici fiziksel özelliklerinden biri olabilir. Bir kadın sevgilisinin sevgisini gözleriyle kazandığında, bu sevginin, entelektüel bir ilişki olduğu söylenir. Ama bu sevgiyi dudaklarıyla kazandığında, tutkulu bir ilişki olur. Dolayısıy­la, gözler daha entelektüel bir yönelimi gösterirken, dudaklar daha duygusal bir yönelimi gösterir. Ayrıca, bir erkeğin ya da bir kadının bir partneri baştan çıkarmak için gözlerini kullanabileceği söylenebilse de ilişkinin doğasını belirleyecek olan dudaklardır.

dudak

Dudakların biçimi bedenin sağlığını gösterir. Bazı dudaklar, büyük ya da küçük fark etmez, dolgundur. Eğri, simetrik bir dış görünümü vardır, sarkma ya da gevşeme yoktur. Bu güçlü, sağlıklı organları ve cinsel enerjiyi gösterir. Üst dudak yukarı doğru yay çiziyor, alt dudak altında hafif bir çukur yaratarak aşağı doğru sarkıyorsa, bu halka kas­lar ve iç organlar arasında bir uyum olduğunu gösterir.

• Üst dudağın sevgi vermeye yönelik bir doğayla ilgili olduğuna, alt dudağın ise sevgi almaya yönelik bir doğayla ilgili olduğuna inanılır. Üst dudağı daha görkemli, dışarı doğru daha çıkıntılı olan bir kişi genellikle sevgisini sunma konusunda daha verici ya da daha atılgandır, alt dudağı daha dolgun, daha gösterişli, dı­şarı doğru daha çıkıntılı olan bir kişinin ise sevgiyi vermekten çok almaktan hoşlanması daha olasıdır.

Alt dudağı dokunmaya özellikle daha duyarlı olan bir kişi sevgi­lisiyle entelektüel bir ilişkiye girmek yerine genellikle aşık olmaya ve cinsel ilişkiden zevk almaya yatkındırlar.

Partnerini uyarmada etkili ol­mak için kişinin dudaklarının nemli olması gerekir. Hem er­kekler hem de kadınlar da cin­sel uyarımın bir işareti partner­lerden birinin dudaklarını yala­masıdır; bu hareket o kişinin bir cinsel ilişkiye hazır olduğu­nu gösterir. Klasiklerde, buna “tarlayı sürmeye hazırlanmak” denirdi.

• Ağzın ve cinsel organların bedenin zıt kutupları olduğu düşünü­lür, sanki bir diğerinin yansıma­sıdır. Dolayısıyla, bir kişi hiç durmadan konuşuyorsa, bu du­rum o kişinin cinsel bakımdan engellenmişlik duygusu yaşadı­ğı ve enerjinin cinsel ifade bul­mak yerine konuşma yoluyla kanalize edildiğini gösterir.

• Kişinin büyük bir ağzı varsa, bu durum onun orgazm sırasında yüksek sesle bağırmaya eğilimi olduğunu ve büyük bir cinsel ilişki kapasitesi bulunduğunu gösterir.

Dil ve dudakların dahil olduğu ero­tik öpüşme sevgi oyununun bir parça­sıdır. Çiftler genelde içten öpüşme ya da Fransız öpücüğü denen bir şekilde dillerini de kullanarak öpüşürlerken, dil doğrudan kalplerini yansıtır ve birbirine bağlar; dudakları ise sevgi alır ve verir. Ayrıca, partnerlerin Yönetici ya da İşlevsel Kanalları, dudaklar ve dilde birleşir, çiftler öpü­şürken tam bir enerji akışı döngüsü yaratır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ