Elektrofizyolojik Kalp Testi

Elektrofizyolojiktest, kalp ritminizdeki ya da kalbinizin elektriksel uyarılar gönderme yetisindeki sorunları teşhis ve tedavi etmek için kullanılır. Genellikle bir hastanede gerçekleştirilir. Lokal anestezi alırsınız ve doktorunuz kasığınızdaki bir arterden (atardamardan) kalbinize (kardiyak kateterizasyonda olduğu gibi) küçük elekt­rotlar yerleştirir.

Elektrotlar, kalbinizdeki bazı elektriksel anormallik­leri geleneksel bir elektrokardiyogramdan daha doğru (kesin) olarak belirleyebilir. Bu elektrotlar aynı zamanda kalbi uyarır ve bu uyarmanın kalp hızınızda ya da ritmi­nizde bir anormalliğe neden olup olmadığını belirler.

Bu test bir anormalliğe neden olursa, doktor bunu ortadan kaldırmak için size bir ya da iki ilaç verecektir; sonra da ilaçların işe yarayıp yaramadığını görmek için kalbiniz yeniden uyarılacaktır. Elektrotlar aynı zamanda anormal bir kalp ritmini (ritim bozukluğunu) sonlandırmak ya da anormal kalp ritimle­rine (ritim bozukluklarına) neden olan anormal bir yolu ortadan kaldırmak için kalbinize bir şok da gönderebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ