Eller ve Parmaklar

Çin seksolojisinde, ortaparmağın erkeklerde en önemli parmak olduğu düşünülür, serçeparmak ya da küçük parmak ise kadının cinselliğiyle en ilgili olan parmaktır. Ortaparmağı uzun olan bir er­keğin güçlü bir cinselliği olduğuna, kadınlarda ise serçeparmakla cinsel enerjisi arasında yakın bir ilişki bulunduğuna inanılır. Serçe­parmak uzunsa, kadın büyük bir cinsel güce sahiptir, enerjisi bol­dur ve oynaktır. Serçeparmak kalp meridyeniyle ilişkilidir, duygu­larla ve cinsel merkezle güçlü bir enerjik bağı vardır. Erkekler için, ortaparmak perikartla, ya da dolaşım cinsellik meridyeniyle ve kal­bin yang yönüyle ilişkilidir.

Bir kadının ellerinin sıklıkla soğuk olması bir yang eksikliği ol­duğu anlamına gelir, tersine sıcak eller ise yang enerjisinin olduk­ça fazla olduğunu gösterir, yang enerjisi eksik olan bir kadın bu ek­sikliği muhtemelen vajinası da dahil olmak üzere bütün vücudun­da yaşar. Soğuk olmak onun uyarılabilirliğini ve vajinal büyüklü­ğünü azaltabilir. Dolayısıyla, elleri soğuk olan bir kadın, elleri sı­cak olan bir kadın kadar tutkulu olmayabilir. Fazla yin enerjisi olan bir kadının, vajinal ıslaklığının yanında vajinal genişlemesi nispe­ten daha az olabilir.

ellerin_catlaklari_yumusacik_eller

Bir Erkeğin Parmakları

Bir erkeğin parmaklarının ve başparmağının büyüklüğü onun penisinin büyüklüğü ve biçimini yansıtır. Büyüklük ve biçim tartı­şılırken, hiçbir büyüklüğün ya da hiçbir biçimin diğerinden daha iyi olmadığını unutmamak önemlidir. Önemli olan, büyüklüğün ve biçimin partnerle uyumlu olmasıdır. Cinsellikte en önemli fak­tör cinsel enerjimizin niteliğidir.

1. Bir erkeğin bütün parmakları etli, geniş ya da kalınsa, bu ka­lın bir penisin göstergesidir.
2. Bir erkeğin bütün parmakları inceyse, bu daha ince bir peni­si gösterir.
3. Uzun parmaklar, özellikle işaret parmağı, uzun bir penisi gösterir.
4. Erkekler için güzel biçimli bir başparmak kökü küçük, ucu dol­gun bir başparmaktır; bu da başı dolgun, sapı daha ince olan bir penisi gösterir. Biçimi yüzünden buna mantarımsı penis denir ve kadının maksimum vajinal uyarımı için en iyisidir.

Bir Kadının Parmakları

Bir kadının başparmağının büyüklüğü ve biçimi onun vajinasının ya da vajinal kanalının büyüklüğü ve biçimini yansıtır.

1. Ucu kalın, kökü dar bir sapı olan başparmak içi daha geniş vajina ağzı dar bir vajinal kanala karşılık gelir. Bu mantarımsı penis için çok uygun bir durumdur.
2. Tırnak kısmında ya da ucunda dolgun olmayan, ama bi­çimi boruya daha çok benzeyen bir başparmak biçimi yine bo­ruya daha çok benzeyen bir vajinayı yansıtır.
3. Kısa parmaklar kısa ve dar bir vajinal kanala karşılık gelir.

Ellere Masaj Yapılması

Ellere masaj yapmak bütün bedeni gevşetebilir. Ellerdeki noktaları uyararak cinsel enerji harekete geçirilebilir ve den­gelenebilir. Çiftler için parmakları, eldeki çizgileri ve avuç içini keşfederek birbirinin ellerine masaj yapmak oldukça erotik olabilir. Eller kişinin yalnızca kendisine özgü olan de­neyimlerini açığa vuran bir haritaya benzer.

Sevgi dolu ener­jinizi elleriniz aracılığıyla gönderin. Parmakların arasında, boğumlarında ve avuç içlerinin her yeri üzerinde çalışın. Ayrıca, partnerinizin ellerini yalamak, emmek ya da öpmek de çok uyarıcı olabilir. Bu, bütün bedende oldukça güçlü bir cinsel enerji akımı sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ