En Güçlü Antibiyotik Özellikleriyle Bitkisel İlaçlar

B u gün antibiyotiklere dirençli olan bu bakterilerin neder oldukları hastalıkların tedavisinde tarihsel olarak pek çok şifai bitki kullanılmıştır. Birleşik Devletler dışında antibiyotiğe dirençli hastalıkları tedavi etmek için bitkiler üzerinde tıbbi deneylu yapılmaktadır. Kayıtlı tarih öncesinden beri, bitkiler insanlar için ilk tedavi edici ilaçlar olarak kullanılmışlardır. Aslında, antropolojistler bundan 60 bin yıldan daha eski bir Neand adamı mezarında bilerek yerleştirilmiş şifalı bitkiler bulmuşlar. Dünya üzerinde pek çok yerli kültür bitki ilaçlarını kullanarak uzun süredir ve oldukça karmaşık iyileştirme sistemleri oluşturmuşlardır. Modern tıbbi araştırmacılar yeni bir şey bulamadılar, ama kendi çerçeveleri içinde, binlerce yıldır iyileştirici olarak kullanılan bitkilerin güçlerini onayladılar.

Bu araştırma, Dünya Sağlık Örgütü’ nün (WHO) 1978’de yayınladığı bir kararda kısmen parıldadı. Bu karar, 2000 yılma kadar, Batı’dan farklı teknolojilerinde kullanılmasına izin veren, dünya Gökten düştükten sonra, bitkiler dedi ki, “Bizim kapladığımız canlı ruh ne olursa olsun, o kişi hiçbir zarar görmeyecektir.

RIG-VEDA üzerindeki herkese yeterli sağlık hizmeti sunulmasını öneren bîr WHO komisyonu çalışmasını içermekteydi. Rapor aşırı kalabalıklaşan dünya üzerinde insanların acil durumlarda geleneksel sağlık hizmetlerinden faydalanmalarını teşvik edici öneriler ile sonlanmaktaydı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ