Göğüs ( Meme ) Dikleştirme

Mastopeksi olarak da adlandı­rılan göğüs (meme) dikleştirme; sarkan göğüsleri (memeleri) geçici olarak yeniden şekillendirmek ve kaldırmak için yapılan cerrahi Ameliyatın tamamlanması yaklaşık olarak 3 saat sürer ve bu ameliyat, bir klinikte ya da hastanede ayakta tedavi bazında gerçekleştirile­bilir. Çoğu cerrah genel anestezi  önermektedir fakat daha küçükkesiler planlanıyorsa, uykunuzu getirecek sakinleştiri­cilerle birlikte lokal anestezi de  kullanılabilir.

İYİLEŞME SÜRECİ (NEKAHAT DÖNEMİ) VE KOMPLİKASYONLAR
Toparlanmak (sağlığınıza yeniden kavuşmak) için kendinize bir hafta kadar bir süre veriniz. Bir iki gün, göğüsleriniz morarabilir, şişebilir ve göğüslerinizde rahatsızlık hissedebilirsiniz. Sargılarınızın üzerine takmanız için destekle­yici bir sutyen ya da elastik bir bandaj verilebilir. Bu, genellikle birkaç gün içinde daha yumuşak bir destekleyici sutyenle değişti­rilir.

Estetik_Gogus_Estetigi

Bu yumuşak sutyeni, dikiş ve sargılarınız bir ya da iki hafta sonra alınmış olacak olmasına  rağmen bir ay kadar gece gündüz kullanmanız gerekir. Meme (göğüs) başlarınızda ve derinizde uyuşma hissedebilirsiniz. Bu his kaybı, genellikle şişlik ile birlikte yaklaşık 6 hafta sonra geçebilir, fakat daha uzun da sürebilir ya da kalıcı olabilir. Aylarca topak topak ve kırmızı kalabilen derin ve kalıcı yara izleri, yavaş yavaş ince çizgiler haline dönüşür. Ameli­yattan sonra yaklaşık bir hafta kadar işe gidemeyeceğinizi göz önünde bulundurunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ