Göğüs ( Meme ) Küçültme

Göğüs (Meme) Küçültme
Meme küçültme; memeden yağ, grandüler doku (bez dokusu) ve deri çıkanlmasıdır. Çoğu durumda göğüsleri (memeleri) dikleştirebilir ve meme başının çevresindeki koyu renkli alan olan areolanın boyutunu da küçültebilir.

PROSEDÜR (UYGULAMA)
Bu ameliyat yaklaşık olarak 3 – 4 saat sürer. Genellikle genel anestezi yapılarak bir hastanede gerçekleştirilir ve hastanede bir gece kalmayı gerektirebilir. Fazla doku, yağ ve deri alınır; bunun sonucunda, göğüsler yeni ve dik bir şekil alır. Çoğu kadında, meme başı ve areola yeni bir yere taşınır. Bu, meme ucunda tam ve kalıcı his kaybına ve emzirme kabiliyetinin kaybına neden olabilir. Cerrahınız, göğüs (meme) ve kol altlannızdan yağ almak için liposakşın (yağ emme) tekniğini kullanabilir.

İYİLEŞME SÜRECİ (NEKAHAT DÖNEMİ) VE KOMPLİKASYONLAR

Ameliyattan sonra, insizyonlar (kesiler) gazlı bezle sarılır. Sargıların üzerine takmanız için birkaç gün içinde daha yumuşak bir sutyenle değiştirilecek olan cerrahi bir sutyen ya da elastik bir bandaj kullanmanız istenir. Bu yumuşak sutyenin, dikişleriniz 5 ila 7 gün içinde alınmış olacak olmasına rağmen, bir ay kadar gece gündüz kullanılması gerekir. Bir iki günlüğüne, memeleri­nize; sıvıları ve kanı boşaltmak için bir tüp de yerleştirilebilir. Göğüsleriniz (memeleriniz) bir hafta kadar ağrı yapabilir. Dokto­runuz, ağrıyı hafifletmek için bir ilaç reçete edebilir. Morarma ve çürüme genellikle birkaç hafta sonra azalır.

meme-kucultme

Ameliyattan sonraki ilk menstrüel (adet) döneminizde göğüsleriniz şişebilir ve hassaslaşabilir. Meme (göğüs) başları­nızda ve meme (göğüs) derinizde uyuşukluğun yanı sıra göğüsleri­nizde (memelerinizde) yaklaşık bir ay kadar sıra dışı duyular hisse­debilirsiniz. Uyuşukluk genellikle azalır fakat kalıcı da olabilir. Çoğu kadın toparlanmak (yeniden sağlı­ğına kavuşmak) için yaklaşık 2 hafta kadar bir süreye gereksinim duyar. Ameliyattan kaynaklanan ve kalıcı olan yara izleri, yaklaşık olarak bir yıldan fazla bir süre kırmızı ve oldukça belirgin olabilir fakat genellikle silikleşirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ