Kaşlar

Çin Taocu cinsellik anlayışına göre, kaşlar kişinin iç sevgi âlemi­ni, kişiliğini ve iç cinselliğini ifade eder. Kaşlar özellikle kadınlarda genellikle duygu durumlarını açığa vuracak şekilde ifadeyle dolu­durlar.

Şoke olmuş, korkmuş, şaşırmış vb. gibi farklı durumlarda kaşların doğasını gözlemleyin, ifade edilen duygu durumu nasıl gösterdikleri­ne dikkat edin; örneğin, büzülmüş kaşlar üzüntü ya da kaygıyı göste­rir. “Uçan ve dans eden” kaşlar sevinç ve heyecanı gösterir. Küçük ve dar kaşlar keder ve üzüntüye işaret eder. Batı’da kullanılan “biriyle gözle flört etmek” ifadesine karşı Doğu’da “birine kaş göz etmek” ifa­desi kullanılır. Çin ya da Japon tiyatrosundan (örneğin, Kabuki tiyatro­sundan) karakterleri gösteren resimlere baktığınızda, özellikle gözleri ve kaşları vurgulayan çok ayrıntılı bir makyaj göreceksiniz. Çağdaş kadınlar da gözlerine ve kaşlarına makyaj yaparlar, çoğu da temiz bir görünüm olsun diye kaşlarını alır.

Kozmetik endüstrisi ka­dınlara gözleri için kullanılabi­lecek geniş bir ürün yelpazesi sunmuştur: göz kalemi, göz fa­rı, kaş kalemi, kirpikleri kıvır­mak için kullanılan ürünler, vb. gibi. Akla gelebilecek her renk ve her tür parlatıcı bulunabil­mektedir. Bu da gözlerin ve kaşların geçmişte olduğu gibi günümüzde de sevgi ve cazibe­nin önemli ifadeleri olduğunu gösterir.

mukemmel-kaslar

Doğulu ve Batılı kadınlar erkeklerin gözlerini cazibe için öngerekliliklerden biri olduğu­nu düşündüklerine işaret eder­ler. “Gülen gözleri var” ya da “gözleri çok davetkâr” veya “gözleri içime işliyor” gibi ifa­deler cinsel cazibe konusunda sıkça rastlanan ifadelerdir. Bir erkeğin kaşları düz değil de hi­lal gibi, belirgin biçimde kavisliyse cinsel yönelimli olması entelektüel yönelimli olmasın­dan daha olasıdır.

Kaşların arasındaki açıklık

Kaşların arasındaki açıklık bilinç düzeyine işaret eder. Araya sanki bir göz daha gire­cek kadar geniş olmalıdır. İn­san yaşlandıkça, sanki başka bir göze yetecek kadar yer var­mış gibi bu açıklık daha geniş olur; bu da o kişinin daha akıl­lı ve daha hoşgörülü olduğunu gösterir. Üçüncü göz merkezine (ya da hipofiz merkezine) gö­re kaşlar arasındaki bu açıklık aynı zamanda cinsel organlar­la da ilgilidir. Kaşlar arasındaki ortalama açıklık bir buçuk-iki işaret parmağı genişliğindedir. Bu açıklık daha geniş oldu­ğunda, hem erkekler hem de kadınlar için daha güçlü bir cin­sel dürtüyü gösterir. Kadınlarda, geniş bir açıklık, aynı za­manda geniş bir vajina anlamına da gelir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ