Leukoplakie

Leukoplakie

bağ dokusu s eptuml arından alırlar. Bu septanlar satha kadar damar ihtiva ederler ve üzerini örten epitel altından kırmızı hatlar şeklinde görülürler.
Felderung, SCHÎLLER. testinde iyod negatif olarak teabit edilir. Münferit tarlalar muhtelif büyüklüktedir. Yuvarlak, oval veya poligonal bir şekle sahip olabilir. Mukoza seviyesinde veya daha yüksektir.
Kolposkopik muayenelerde elde edilen bulguların hastaya ait dosyaya, aynen görüldüğü şekilde reşmedilmesi lâzımdır. Böylece hastanın daha sonraki kolposkopik kontrolunda, eski bulguların yeni bulgularla mukayesesi imkân dahiline girer. Bulguların dosyaya reşmedilmesi esnasında kısaltılmış işaretler ve tipik! çizgiler kullanılır. Meselâ ektopi, o sahanın çizgilerle taranmasıyla belli edilir. Rejenerasyon sahası, o sahanın kırmızı renkli kalem ile doldurulmasıyla ifade edilmektedir. Karakteristik olmayan ve iyot negatif, yani SCHİLLER pozitif olan bölgeler boş bir saha şeklinde resmedilir . Karakteristik patolojik değişikliklerden lökoplaki, o saha boyanarak ve üzeri taranarak , grund, boyalı saha üzerinde noktalar şeklinde, tarlalaşma ise boyalı tabanın kafes şeklinde taranmasıyla gösterilir.Ovula NABOTHİ’ler işe beyaz zemin Üzerine işaretlenen noktalar şeklinde resmedilir.Keza orijiner mukozanın O, ektopi’nin Eumwandlungszone’nin (rejenerasyon sahası) U harfi ile gösterilmesi adet olmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ