Muayene Öncesi Gerekli Hazırlıklar

Birincil doktorunuz, tüm sağlık sorunlarınıza ilişkin bilgi sahibi olma ve gerektiğinde uzman doktorlardan alacağınız hizmeti düzenleme sorumluluğu olan doktordur.

Çoğu kimse, ilk kez görüştükleri bir doktorun, yalnızca birkaç soru sorarak, fiziksel muayene yaparak ve bazı testler isteyerek, sorunun ne olduğunu anlayabiliyor olması gerektiğini düşünür. Bu her zaman bu kadar basit değildir. Genellikle, yeni bir doktor için en önemli şey, daha önceki bir hekimin istemiş olduğu bir testin sonuçlarını öğrenmektir.

Yeni bir birincil doktora gitmeden önce, sağlık kayıtlarınızı yanınızda götürmek üzere toparlayın veya önceki doktorunuzdan onları yeni doktorunuza gönder­mesini rica edin. Çoğu bölgede, bir doktorun kayıtlarınızı başka bir doktora gönderebilmesi için yazılı bir yetki belgesi imzalamanız gerekir.

En azından, reçetesiz ilaçlar da dahil olmak üzere, kullanmakta olduğunuz tüm ilaçların bir liste­sini çıkarıp yanınızda götürün. Eğer size daha kolay geliyorsa, doktorunuzun muayenehanesine kullanmakta olduğunuz ilaçların kutularını götürün.

Eğer birincil doktorunuzla birlikte çalışan bir doktorla görüş­meniz gerekiyorsa (örneğin dokto­runuz tatildeyken), kayıtlarınızı götürmenize gerek yoktur. Yeni doktor, tüm bilgilerinize erişebi­liyor olmalıdır.

Benzer biçimde, birincil doktorunuz sizi bir uzman doktora yönlendirdiğinde, uzman doktorun gerekli olan tüm bilgi­lere sahip olduğundan emin olmak, birincil doktorunuzun sorumluluğu altında olmalıdır; uzman doktorla yaptığınız görüş­menin sonuçlarını birincil dokto­runuza iletmek de uzman doktorun sorumluluğundadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ