Pap Smear/Simir Testi

Pap smear/Simir testi: Bir görüntüleme testi başarısı. Rahim ağzı kanseri taraması için kullanılan görüntüleme testi – pap smear/ simir testi – ideal görüntüleme testine iyi bir örnektir.

Bu test ile, belirtiler baş göstermeden çok önce rahim içerisindeki anormal hücreler teşhis edilebiliyor ve bu sayede başlangıç aşamasında rahim ağzı kanseri olan kadınların çok büyük bir çoğunluğu tamamen iyileştirilebiliyor.

Testi yaptırmanın fiilen hiçbir riski yoktur. Ayrıca, nispeten ucuz ve uygulaması basit olan bir testtir. Pap smear/simir geçtiğimiz 40 yıl içerisinde rahim ağzı kanseri kay­naklı ölümleri çok büyük oranda azaltmıştır.

Pap smear/Simir testinin Rahim Ağzı Kanseri Teşhisindeki Faydaları:

Çevre dokulara yayılan rahim ağzı kanseri hastalığının görülüş sıklığı, 1940’lardan bu yana kayda değer bir düşüş sergilemiştir. Bunun en büyük sebebi, düzenli olarak yaptırılmaya başlanan Pap smear/simir testleridir.

Düzenli olarak Pap smear/simir testi yaptırmak, bir kadının rahim ağzı kanserine yakalanma (ve akabinde hayatını kaybetme) ihtimalini ciddi biçimde düşürür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ