Siz Hangi Hastalıklar İçin Risk Grubundasınız…! Genetik Test

Günümüzde artık genetik testlerle hangi hastalıklar için risk gurubunda olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Ailesel genel yatkınlığınız olabilir. Genetik testi ile muhtemel hastalıklar önceden belirlenip tedbirlerinizi alabilirsiniz belki de hastalıkları önleme şansınız vardır. Sonuçlara göre düzenleyebileceğiniz yaşam şekliniz ile daha sağlıklı ve mutlu olmak size çok zor görünmesin. Artık genetik alanındaki gelişmeler bizlere umut veriyor. Uygulanan testler ile hangi hastalıklı genleri taşıyorsanız size uygun düzenlenen yaşam tarzı ve uygulanacak tıbbi destek ile hastalıklarla karşılaşmanız engellenmiş oluyor. Uzmanların verdiği bilgiler doğrultusunda sizleri bu konuda bilgilendirmeyi ve genetik testleri hakkında derlediğimiz bilgileri burada paylaşmak istiyoruz.

genetik_test

Risk oluşturan hastalıklı genleri taşıyorsanız, ilerlemesini önlemek için size özel korunma programı düzenleniyor ve hayatınız boyunca bu programa uymanız isteniyor. Doktorunuz da düzenli olarak görüşmek istiyor ve eğer programda değişiklik yapılması gerekiyorsa yeniden düzenleniyor. Osteoporoz riski olabilir, bunun için D Vitamini ve kalsiyum desteği en kısa zamanda başlanıyor. Sizin hormonlarınızın yapısına uygun doğal hormon tedavisine başlanıyor.

Kuru baklagiller, kuru yemişler(ceviz, badem fındık gibi) ve yeşil sebzelerden oluşan düşük kalorili ve kalsiyum zengini size özel beslenme diyet listesi hazırlanıyor. Süt ve süt ürünleri önerilmiyor, toksik madde içerdiğinden tüketmeniz istenmiyor.

Kemik yapınızı güçlendirmek için her gün en az otuz dakikalık güneş banyosu ve hızlı tempoda yürüyüş yapmanız öneriliyor. Doktorunuz size kemik ölçümü için randevular verecektir, düzenli olarak kemik ölçümü yaptırmanız istenir.

Kalp ve damar hastalıkları risk gurubundaysanız, size özel destek gurubu belirleniyor. CoEnzim, Q10, folik asit, F33, F35, B6, B12 ve D vitamini ile birlikte diğer antioksidanlara ihtiyacınız olup olmadığı belirleniyor. Kolesterol seviyeleriniz yüksek çıkarsa Omega 3, 6 ve 9 yağ asitleri zenginliği olan diyet beslenme şekli belirleniyor. Antioksidan destek tedavileriyle kalp krizi riski en aza düşürülmeye çalışılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ