Uzun Sürecek Genç Görünüm Hücre Klonlama İle Mümkün

Klonlama genel anlamda kopyalama işlemidir. Estetikten önce genetik alanında DNA’nın bir kısmının bir genin kopyasının oluşturulduğu yöntemdir. Araştırmacılar ileri teknolojiyi de kullanarak estetik alanında da klonlama yöntemini uygulamaya başladılar. Ciltteki yaşlanma sürecini geciktirme de denilebilir bu işlem için.

hücre klonlamaCildimiz yirmili yaşların sonuna kadar kendini yenilemeyi sürdürür canlılığını korur yalnız yirmili yaşlardan sonra iç dünyamızdaki dalgalanmalar ve çevresel faktörler ile yorgunluğu artar. Güneşin son yıllardaki zararlı ışınlarının da çok büyük etkisi vardır, ayrıca kişilerin beslenmede izledikleri yol da etkendir. Tüm bu olumsuz etkiler ile ciltte yenilenme yavaşlar ve çizgiler belirginleşmeye başlar.

Son günlerde Hücre Klonlama Yöntemini duyuyoruz. Peki nedir bu Hücre Klonlama Yöntemi?

Kısaca Yağ Transplantasyonu olarak tanımlanmaktadır ve yüzün yanak bölgesinde oluşan boşlukları doldurma işlemidir. Klonlama işlemi laboratuar ortamlarında ileri teknoloji sistemleriyle gerçekleştirilmektedir ve kolay uygulama hemde uzun süreli kalıcılığından dolayı tercih edilmektedir.

İşlemde; kişinin kulak arkasından alınan hücrelerin ölü ve canlı olanları ayrıştırılıyor, canlı hücreler çoğaltılıyor. Çoağltılan bu hücrelerle yüzde tesbit edilen boşalmış kısımlar dolduruluyor. O bölgede yerleştirilen hücreler kendilerini yeniliyor ve kolajen ürettiğinden cildiniz uzun süreli olarak sağlıklı ve genç görünüme kavuşuyor.

Bu işlem de kulak arkasından alınan hücrelerin çoğaltılabilmesi de üç hafta gibi bir sürede gerçekleşebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ