Göz Sulanması

Sürekli yaşlanma ya gözdeki yabancı bir cisimden ya da gözdeki kronik tahrişten dolayı olabilir. Ayrıca, burun kemiğinin hasar görmesinden de kayaklanabilir. Bu durum, gözyaşını, gözden buruna tahliye etmekle sorumlu kanalların bozulmasına sebep olabilir.

Gözyaşı kanalının tıkanması nadir görülür ancak durum, kanalın bakterilerden enfekte olmasına varabilir, bu da enfekte olmuş kanalın yakınlarında, burunda şişkinliğe yol açar. Genellikle antibiyotik içeren göz damlaları veya haplarla tedavi edilir.

Göz SulanmasıSinüzit beliritisi olarak veya göz kuruluğundan ötürü göz sulanması olabilir. Birçok kişide, göz sulanmasının sebebi bilinmez. Israrla sulanan gözleriniz varsa doktorunuzla görüşünüz. Tıkalı göz yaşı kanalınız varsa, yeni bir kanal açtırmak için ameliyat gerekebilir.

Kimi bebeklerde doğuştan gözyaşı kanalı doğuştan tıkalıdır ve bu da gözün sulanmasına yol açar. Genellikle, sulanma çocuk 9 aylık olunca kendiliğinden geçer. Eğer geçmezse, kanalı açmak için küçük bir ameliyat gerekebilir. İleri vakalarda, ameliyatla, sıvıyı drene edebilmek (boşaltabilmek) için yapay bir kanal yaratılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ