Gözler

Gözlerle cinsel merkez arasında güçlü bir bağ vardır. Gözlerdeki halka kaslar ürogenital zardaki halka zarlarla karşılıklı ilişkilidir. Ör­neğin, bir çift arasında bir göz kırpma olduğunda, bu cinsel organların çevresindeki halka kasları etkiler; bu yüzden göz kırpmanın halk ara­sında erotik bir anlamı vardır.

Çin tıbbında, gözlerin bir kişirürssıhuna açılan pencereler olduğu, fiziksel olarak da karaciğere bağlı olduğu düşünülür. Gözler bedenin içindeki rahatsızlıkların tanısı için kullanılabilirler, bununla birlikte aynı zamanda sevginin ve cinsel potansiyelin bulunabileceği araçlar­dır. Aşağıda Çin analizine göre, gözlerden yayılan cinsel davranış işa­retlerinden bazıları verilmektedir.

masmavi_gozler_cok_guzel_ya

1. Koyu gözbebekleri kişinin oldukça tutkulu olduğunu gösterir.

2. Bir kadının gözlerinde, yani gözün beyaz kısmında hafif bir kı­zıl tonla (belki biraz pembe olabilir, ama kan çanağına dönmüş gözden söz etmiyoruz) birlikte huzurlu bir görünüş o kadının tutkulu, cinsel enerjisinin bol, kan dolaşımının iyi ve iç organla­rının sağlıklı olduğuna işaret eder. Ayrıca, kadının vajinası da tutkusu ve cinsel arzuları yüzünden sıcak olacaktır.

3. Çin seksolojisine göre, gözlerin büyük olması kişiyi daha iyi bir sevgili yapar. Gözler bir ifade organı olduğu için, bir hissi ya da iletişimi konuşmaktan daha iyi aktarabilir.

a. Bir erkeğin gözleri büyükse, Çinliler o erkeğin sevgi işlerinde usta olduğunu düşünürler, çünkü cinsel ilişkiye daha duy­gusal olarak katılır. Diğer yandan, gözleri küçük olan bir er­kek cinsel ilişki ve kadınlar konusunda daha rasyonel ve en­telektüeldir.

b. Gözleri büyük olan bir kadın genellikle daha cana yakın ve açık fikirlidir. Bu onu erkeklerin yaklaşımına karşı daha açık bir hale getirir. Bir Çin atasözünde şöyle denir: “Gözleri bü­yük olan bir hanımefendi cinsel ilişkide kötü bir eş olamaz.” Gözler ruhun pencereleri odluğu için, büyük gözler hayat, eylem ve tutku dolu bir sevgiyi gösterir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ