Lazer Epilasyon Neyi İçermektedir?

Lazer epilasyonda uygulanacak olan bölgenin genişliğine ve tüylerin yoğunluğuna bağlı olarak kişiden kişiye göre değişmekle birlikte dakikalarca da sürebilir saatlerce de sürebilir. Seans sonrasında kişiler normal günlük yaşantılarına, işine dönebilir.

Lazer epilasyon uygulayacak olan uzman gözlerini korumak amacıyla özel üretilmiş gözlük kullanır. Uygulama bölgesine lazer ışığını vermek için elinin küçük bir bölümünü kullanır. Genellikle lazer epilasyon uygulanan hastada yan etki oluşmaz. Uygulamadan dolayı yan etkiler kişilerin hassasiyetleri ile doğru orantılı olduğundan kişiye göre değişir. Bazen topik anestezi uygulanabilir.

lazer_epilasyon_2a_1257162950Epilasyon uygulanan bölgede hafif derecede kızarıklıklar oluşabildiği gibi, kişinin cilt hassasiyeti ve uygulanan bölgenin genişliği doğrultusunda birkaç dakika sürmesi yanında birkaç gün de sürebilir.

Herkes Lazer Epilasyon Yaptırabilir mi?

Lazer ışınının ısısı kıl köklerindeki melanine işlendiğinden kalıcı epilasyon mümkündür. Kıl köklerinin yok edilmesi için bir milisaniyelik süreli lazer ışını gereklidir. En iyi sonuçlar ise açık tenli kişilerde koyu renk tüyler olduğunda alınabilir.

Genel olarak açık tenli ve sarışın kişilerde kıl kökleri daha az melanin içermesi ile bu tüylerin koyu melaninde koyu renk tüylere nazaran daha az ısı üretilir. Bu sebeple kalıcı depilasyon için istenen sonucu vermeyebilir. Daha açık tüyler yani gri ve beyaz tüyler ise melanin içermediğinden etkili sonucu vermeyebilir.

Esmer ten rengine sahip kişiler de ten lazer ışınını emdiğinden tüylerde etkilidir ancak cilde daha az etkilidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ